- Время подготовки: 30 минут
- Время приготовления: 1h 10 min
Грибна юшка або суп з грибів: рецепт карпатської української кухні
Привіт, пиріжечки, це Віка Лепінг, і сьогодні мною (а потім і вами) буде готуватися славлена та дуже смачна карпатська грибна юшка або суп з білих грибів (чи будь-яких інших). Так, ви вірно зрозуміли, цей рецепт покаже, як приготувати суп з грибами на будь-який смак, бо вибір улюблених інгредієнтів завжди за вами, бо ви ж в мене творці та митці, чого ж мені ставати на дорозі, правда?
Знову одразу наголошу на тому, щоб ви підписалися на мій телеграм-канал, а не тільки на імейл розсилку, щоб не пропускати нові рецепти та статті. Нагадаю, що розсилка тепер не найнадійніший варіант у моєму випадку, бо багато людей з ворожими намірами до моєї позиції, яку я розповіла у одному листі, відправляли цей лист у спам (раніше такого ніколи не було), а такі дії можуть привести до того, що мої листи і у вас будуть потрапляти у спам, і ви не зможете їх побачити. Так що обовʼязково підписуйтесь на телеграм канал, буду вас там чекати.
Зміст:
Грибна юшка - це ароматна зупа, про яку знає кожен українець, скажи ж! І кожен з нас згадує час від часу, як насичений запах тільки що приготовлених лісових грибів наповнює легені, а потім варево карпатських та закарпатських кухарів розливається теплом у животі та по всьому тілу після прогулянок в осені по замках десь біля Мукачева або після зимових покатушек у Буковелі. Ммм, ви теж на мить опинилися зі мною у цієї райській хвилині? Сподіваюсь! Бо моя задача вас звабити на приготування!
Минулого разу я розповідала вам про норвезький рибний суп, а тепер повідаю, як вариться грибна юшка. Чому знову зупа? По-перше, тому що зараз сезон холодів, і особисто мені дуже хочеться постійно відігріватися супами, що я і роблю. Тому сезон перших страв відзначаю відкритим! А по-друге, тому що рецепти заморських країн - це звісно класно, але й українські смаколики - незрівнянні, тож суп на суп. Смачна грибна юшка (рецепт українською, точніше) вже чекає на вас.
Тож погнали: смачна карпатська грибна юшка як в ресторані - покроковий класичний рецепт з фото.
Ингредиенты
- бульйон - овочевий, мʼясний або вода - 3 літри
- гриби - (будь-які, в ідеалі білі) - 400 грамів, або сушені - 150 гр
- морква - 1 велика шт
- цибуля - ріпчаста - 1 шт
- лавровий лист - 2 шт
- кріп - декілька гілочок
- сметана - за бажанням
- олія - рослинна
- сіль - на смак
- перець - на смак
Способ приготовления
Юшка грибна - рецепт простий, бо, як бачите, інгредієнтів дуже мало. По-перше, треба зварити бульйон, якщо ві хочете додати насиченості українській страві. Але це не обовʼязковий крок, якщо ви будете варити суп з білих грибів або лисичок. Білі гриби та інші лісові самі по собі мають дуже насичений смак, тож можна просто взяти воду.
Але якщо ви готуєте суп з печериць або глив із супермаркету, рекомендую таки зварити грибну юшку на бульйоні. Це може бути вегетаріанський овочевий бульйон, якщо потрібна пісна грибна юшка, або мʼясний бульйон. Обидва з них будуть відмінною базою для супу з грибів.
По-друге, треба підготувати гриби: свіжі, заморожені або сушені. Класичний карпатський варіант - це грибна юшка з білих грибів, але можна приготувати суп з будь-яких інших, що вам до вподоби. Грибна юшка з шампіньйонів (печериць), глив, польських грибів, лисичок - усі ці варіанти допустимі, експериментуйте.
В мене буде грибна юшка зі свіжих білих грибів (рецепт того потребує)), які я привезла тоді з Буковеля.
Спочатку треба нарізати гриби слайсами, якщо вони свіжі, або розморозити, а потім нарізати, якщо ви готуєте юшку з заморожених білих грибів, або замочити гриби на 15 хвилин у чистій воді, якщо вони сушені, а потім (ви ж зрозуміли)) теж нарізати.
Кладемо гриби у бульйон або підсолену на смак воду, додаємо лавровий лист і варимо одну годину після закипання на найслабкішому вогні. До речі, грибна юшка з сушених білих грибів теж дивовижно смачна, мабуть, навіть, більш ароматна, ніж зі звичайних, тож це теж класний варіант.
Поки варяться гриби, займемося овочами. Моркву чистимо і нарізаємо навпіл і тоненькими слайсами. Цибулю чистимо і нарізаємо дрібно. На цьому етапі можна також підготувати дві-три картоплі, якщо вам дуже хочеться, але мені здається, що грибна юшка без картоплі смачніша. Вирішувати вам.
Нагріваємо пательню на середньому вогні, наливаємо рослинну олію та кладемо нарізані овочі. Обсмажуємо, помішуючи, 7-10 хвилин до румʼяності та карамелізації цибулі. З карамелізованою цибулею вийде дуже смачна грибна юшка.
За годину гриби у каструлі повинні будуть зменшитися за розміром. Саме зараз треба додати у грибний суп інші інгредієнти. Додаємо обсмажені овочі й перемішуємо. Якщо у вас буде грибна юшка з картоплею, то спочатку додаєте її, порізану середніми кубиками, варите 10 хвилин, а потів вже смажені овочі.
Варимо грибну юшку ще пʼять хвилин після закипання і... Карпатська або львівська грибна юшка з лісових грибів майже готова. Додаємо кріп, виймаємо лавровий лист з варева та вимикаємо суп. Даємо постояти ще 5 хвилин.
Якщо не вимкнути каструлю перед тим, як додати кріп, то він розвариться і стане несмачним, тож не проґавте цей момент. Бо карпатський суп з грибами повинен смакувати на всі сто!
Час подачі! Розливаємо по тарілках і додаємо сметани, якщо хочеться. Грибна юшка без сметани теж смачна, тож можна і не додавати, як хто любить. Диви, яка гарна! Колір - топ.
Карпатська або закарпатська грибна юшка готова! Я подаю її з підсмаженим чорним хлібчиком, дрібно нарізаним кропом і маминою аджикою, яку я обожнюю. До речі, мама давно її не готувала, але я думаю, що якщо ви попросите її про це у коментарях (вона все читає!), мама може і зробити її знову, а я пофоткаю та напишу вам рецепт. Обіцяю - це буде найсмачніша аджика у вашому житті!
Посипаємо суп із грибів свіжомолотим перцем та їмо із задоволенням! А я поки що розповім вам скорочений покроковий рецепт грибної юшки.
Швидкий покроковий рецепт: грибна юшка або суп з грибами
- Готуємо вегетаріанський або мʼясний бульйон, або беремо звичайну воду та кипʼятимо у каструлі.
- Нарізаємо свіжі гриби слайсами або заливаємо на 15 хвилин сушені гриби, а потім нарізаємо.
- Кладемо гриби і лавровий лист у підсолену воду або бульйон і варимо на слабкому вогні після закипання 1 годину.
- Чистимо моркву та цибулю, моркву нарізаємо слайсами та цибулю дуже дрібно.
- Змажемо зарізані овочі на розігрітій пательні на середньому вогні 7-10 хвилин до золотистого кольору.
- За годину додаємо у каструлю обсмажені овочі й варимо ще 5 хвилин.
- Дрібно ріжемо кріп.
- Вимикаємо плиту, додаємо кріп у грибну юшку, розмішуємо, даємо настоятися ще 5 хвилин.
- Розливаємо карпатський суп з грибами по тарілках, додаємо сметани за бажанням і посипаємо чорним перцем.
Висновки за грибний суп
Ось і готова карпатська грибна юшка, рецепт підійшов до свого кінця. Напишіть у коментарях, чи сподобався він вам. І звісно, якщо приготуєте, я буду дуже чекати на ваші світлини, бо мені завжди дуже приємно і супер цікаво дивитися на те, що ви готуєте за моїми тепер вже українськими рецептами. Минулого разу я розповідала про те, як зробити норвезький чи фінський вершковий рибний суп з лососем та креветками. Це теж дуже смачно, тож сильно рекомендую зробити й ту зупу.
Щоб не пропустити новинки, підписуйтесь на розсилку нових статей, або на телеграм канал зі всіма апдейтами, це безкоштовно! Крім того, під час поштової підписки ви отримаєте в подарунок цілу збірку повноцінних рецептів з 20 страв, що готуються дуже швидко, від 5 до 30 хвилин, що заощадить масу вашого часу! Їсти швидко, смачно та корисно – це реально. (Ті рецепти поки що російською, але я буду над цим працювати).
З вами була Віка Лепінг! Розповідайте друзям про те, як правильно приготувати рибний суп з лососем та креветками, рецепт рекомендуйте, якщо сподобається, ставте лайки, залишайте коментарі, гідно оцінюйте, пишіть і показуйте фотографії того, що у вас вийшло, і пам'ятайте, що смачно готувати може кожен, що ви талановитіші, ніж можете собі уявити, і, звичайно ж, насолоджуйтесь вашою їжею, бо ви того варті. Люблю вас, пиріжечки, будьте щасливими!
Яка смакота!!! Обожнюю гриби. В дитинстві влітку на Хмельниччині збирали різні гриби в лісі і бабуся варила суп. Тим
Але зараз в Бразилії не купую гриби, бо звичайні печериці на вагу золота. 🙁 (Мама розповідала, що в дитинстві вони не вважали за гриби печериці, які росли скрізь)
Дуже класно, що пишеш українською. 😍
Якщо хочеш – можу підказувати дещо. Я не філолог, але перейшла на українську ще в старшій школі з власного бажання і мені особисто дуже допомагає, коли мені підказують, але не всі люблять підказувати і коли підказують.
Коли вчила португальську і просила бразильців виправляти мої помилки, то ніхто не хотів. 🙁
Дякую дуже, Наталія!
Нічого собі, я не знала, що у Бразилії майже немає грибів. Ще не бувала там, але точно відвідаю вашу країну, бо з Португалії це зробити доволі просто)
Так, я була б дуже тобі вдячна за підказки щодо української, бо у мене писати мовою поки що не виходить ідеально, але я намагаюся 🙂
У тебе дуже добре виходить! Так тримати.
В Бразилії є гриби в супермаркетах. Печериці, шиітаке, шімежі, ерінги. Але дуже дорогі.
Якщо хочеш – напиши мені у вотсап+5511941148886.
Дуже дякую! Так, клас, напишу звісно!
Так, дуже хочу рецепт аджики! Будь ласка!
Тааак, чекаємо на реакцію мами 😀
Дякую за рецепт, супи для мене теж зараз дуже актуальні, тож буду готувати. Фото гарні, надихають! І я теж за аджику
Будь ласка! Буду чекати на фото, коли приготуєте 😉
У мене навіть є традиція – їсти грибну юшку кожного разу, коли у Карпатах. ми з чоловіком часто там катаємося або ходимо у походи. Дуже гарний, дуже смачний край. Молодець, що пишеш українською
Дякую, Катерина, згодна з вами, Карпати дійсно неймовірні!
Привіт! Зварив вчора ввечері ваш суп, вийшло смачно. Від себе додав ще картоплі, бо хотілося, щоб було ситніше. Рекомендую
Клааас, давайте фото, Міша! Буду дуже рада подивитися, що вийшло
Привіт, Віка. Зробила твою качку на Різдво, вийшло дуже смачно, всій родині сподобалось. Дякую дуже за рецепт!
Ой, не там залишила коментар, напишу ще раз!
Упоминается в статье: Запечена качка з апельсиновим соусом | Різдвяний рецепт